Koyulhisar’da ‘Şehitlere Saygı,teröre Lanet’ Yürüyüşü Yapıld

Sivas’ın Koyulhisar ilçesinde ‘Şehitlere Saygı, Teröre Lanet’ yürüyüşü yapıldı.

Koyulhisar ilçe kaymakamlık binası önünde bulunan Atatürk büstü önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan yürüyüşte yaklaşık 500 kişilik ilçe jandarma ve emniyet binası önüne kadar yürüdü. Yürüyüşe Cumhuriyet Halk Partisi Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, Koyulhisar Belediye Başkan Yardımcısı Ferhan Epsileli, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Kemal Yıldırım da katıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi Sivas Milletvekili Ali Akyıldız çok günlerden geçildiğini belirterek,”Her gün dal gibi fidanlarımız toprağa düşüyor her gün şehit haberleri yüreğimizi dağlıyor. Benim sizden istirhamım eli kanlı terör örgütünün ve uzantıların yıllarca kardeş yaşamış bu toplumu birbirine düşürmektir. Biz bu oyunlara gelmeyeceğiz. Bu güne kadar bu için bu için bu topraklar için ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”dedi.

Basın açıklamasının ardından ‘Şehitler Ölmez Bölünmez’, ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ gibi çeşitli sloganlar atan olaysız bir şekilde dağıldı.

iha

Yorumlar

Yorumlar

Bir Cevap Yazın