IŞİD

Değerli Gazimiz Sn. Bekir Nihat ERDEN’in yazısını sizler için yayımlıyoruz.

Duydunuzmu adamlar bir kaç ay içerisinde ağır sanayi hamlesi yapmışlar. Önce araç üretmişler son model jipler ve silahlar üretmişler. Avrupadan bile hızlı gelişim sağlamışlar ellerindeki silahlara ve araçlara bakarsanız son model biz de yedik bunları. Kardeşçe yaşayan bu ülkenin insanlarını 30 sene savaştıran da bunlar değil miydi? Silah vereceksin araç vereceksin ortaya atıp sonra yok etmeye çalışacaksın sevsinler sizi.

 

Bunlara dur diyecek bölgenin en güçlü devletininin bizim olduğumuzu bizden iyi biliyorlar. Amaç Türkiye’yi bağlamak hareket kabiliyetini kısıtlamak bölgeyi talan etmenin petrolü doğal gazı yağmalamanın en kolay yolu bu önce bölgeyi terör ve kana bulayacaksın sonra kaosa sürükleyip anlaşmalar yapacaksın bu kargaşa hemen biterse anlaşmalar yapılamaz. Bunlarda biliyor bunu sahtekar müslümanları bulup bunlara yaptıracaksın gerçek müslüman bunu yapmaz.

 

 IŞİD’ in yaptıklarına bakarsak değil can güvenliği boğaz keserek adam öldürme kadınlara tecavüz, camileri ve peygamberlerin mezarlarını yıkıp yakma çaresiz insanlara zülüm ve katletme yapabilirse Kabeyi yıkmak tabi bütün bunları başka bir dine mensup birilerine yaptırmak mümkün değil adına müslüman diyeceksin ki bölgede dininden bi haber cahil müslümanın da sempatisin kazanacaksın suç tabiki bizde ALLAH Kuranı Kerimde müslümanlara şu şekilde sesleniyor: ‘Aklını işletmeyenin üzerine pislik yağdırırım.’ Aklımızı işletmezsek eğitimsiz kalırsak hazıra konup bir buluş bile yapamazsak nefsimizin peşinde koşarsak üretmezsek çalışmazsak olacağı bu  ‘Sadece gösterilene inanırsak evet bütün bunları yapanlar müslüman’ yok gerçeği görmek istiyorsak çok uluslu ecnebi bir terör örgütü amaç beli dünya petrol ve doğal gaz yataklarının % 70 bu bölgede daha açılmayan kuyuları hesaba katmazsak.

 

Yalanın Hayrından – Doğrun Şerri daha iyidir.

 

                                                                                    Gazi Bekir Nihat ERDEN

Yorumlar

Yorumlar

Bir Cevap Yazın