15 Yıldır Gazilik Ünvanı Bekliyor

Vatani görevini yaparken teröristlerle girdiği çatı#;mada atılan el bombasının patlaması sonucu sırtına 29 #;arapnel parçası isabet eden Bafralı Mehmet Erdem, 5 yıldır gazilik ünvanını bekliyor

SamsunR7;un Bafra İlçesiR7;nden vatani görevini yapmak için Hakkari Dağ TugayıR7;na giden Mehmet Erdem, 995 yılında teröristler girilen bir silahlı çatı#;mada atılan el bombası sonucu yaralandı. Sırtına 29 adet #;arapnel parçası isabet eden Erdem, kaldırıldığı askeri hastanede 9 gün tedavi gördükten sonra taburcu edildi. Sırtındaki #;arapnel parçaları alınamayan Erdem, vatani görevini tamamlayarak memleketi SamsunR7;un Bafra İlçesiR7; döndü. Gazilik ünvanı verilmediği için 999 yılında Genel Kurmay Ba#;kanlığıR7;na ba#;vuran Erdem, aradan 5 yıl geçmesine rağmen bir sonuç alamadı.


9 YILDIR SIRTÜSTÜ YATAMIYOR


Yıllardır R7;da in#;aatlarda çalı#;arak geçimini sağladığını belirten evli ve 3 çocuk babası Mehmet Erdem, 5 yıldır gazilik ünvanı beklediğini belirterek, “9 yıldır sırtımdaki 29 adet #;arapnel paçası ya#;ıyorum, sırt üstü yatamıyorum. Yattığım zaman #;arapnel parçaları batıyor ve ağrı yapıyor. Önceleri çok fazla hayatımı etkilemiyordu ancak ya#; ilerledikçe sorunlar çıkarmaya ba#;ladı. İnsanın sırtında 29 adet #;arapnel parçası ya#;aması kolay değil. Belirli bir süre sonra vücuda zarar vermeye ba#;lıyor̶; dedi.


TEDAVİ EDİLEMİYOR


Herhangi bir mesleği olmadığı için geçimimi inşaatlarda çalışarak sağlamaya çalıştığını ifade eden Mehmet Erdem, “Bu gü kadar ağrılarıma dayandım ancak artık dayanamıyorum. Sürekli yanıyor. Defalarca doktora gittim, sırtımda bulunan parçalardan dolayı MR da çekemiyorlar. Parçalar riskli olduğu için ameliyatla da alamıyorlar, bu yüzden ağrılarım dinmiyor” diye konuştu. 


HAKKIMI VERSİNLER 


Çocuklarının eğitim gördüğünü ancak çalışamadığı için evine ekmek götüremediğini ifade eden Erdem, “Şu anda yapacağımı bilmiyorum. Gazi miyim, normal bir vatandaş mı, onu bile bilmiyorum. Bunu bilmek benim hakkım. Hakkım gazilik ünvanımın verilmesini istiyorum” dedi.


Ümit CEYLAN 

Yorumlar

Yorumlar

Bir Cevap Yazın